See more Collapse

Stanowisko ds. kontrolingu budżetu Zakładu

2 months ago

Philippines Surallah ZUS Full time
  • Nazwa jednostki organizacyjnej

Centrala ZUS

  • Nazwa komórki organizacyjnej

Departament Strategii i Kontrolingu

  • Miejsce pracy

Centrala Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

  • Adres miejsca pracy

Szamocka 3/5, 01-748, Warszawa

  • Województwo

mazowieckie

  • Nazwa stanowiska pracy wg. regulaminu organizacyjnego

Stanowisko ds. kontrolingu budżetu Zakładu (wyniki rekrutacji)

  • Zadania

Zakres Zadań Wykonywanych Na Stanowisku Pracy

  • opracowuje projekt planu finansowego w zakresie przychodów i kosztów Zakładu oraz sporządza projekty wieloletnich planów finansowych Zakładu na podstawie analizy danych makroekonomicznych, informacji statystycznych, danych finansowych i innych, przygotowuje kryteria i propozycje podziału budżetu Zakładu na jednostki organizacyjne ZUS;
  • weryfikuje wnioski jednostek organizacyjnych ZUS o zmiany w planach finansowych w zakresie kosztów działalności bieżącej i przygotowuje korekty planów finansowych jednostek organizacyjnych ZUS oraz zmiany w podziale planu finansowego Zakładu, zarządza rezerwami centralnymi w zakresie kosztów działalności bieżącej;
  • monitoruje i kontroluje stopień zaangażowania środków w ramach zatwierdzonego planu finansowego Zakładu, dokonuje okresowych analiz, kontroli i ocen stopnia realizacji planu finansowego Zakładu oraz ocenia możliwości sfinansowania umów oraz zakupów realizowanych poza umowami w ramach środków zatwierdzonych w planie finansowym Zakładu, przygotowuje zmiany zatwierdzonego planu finansowego Zakładu;
  • sporządza okresowe sprawozdania i informacje z wykonania planu finansowego Zakładu, przygotowuje informacje zarządcze w zakresie danych finansowych oraz budżetu Zakładu na potrzeby kierownictwa Zakładu (Zarząd, Rada Nadzorcza) oraz podmiotów zewnętrznych (NIK, ministerstwa, komisje parlamentarne, etc.);
  • opracowuje procedury oraz inne wewnętrzne akty prawne z zakresu planowania finansowego Zakładu, identyfikuje i analizuje sposoby optymalizacji przebiegu procesu pod kątem obsługi przez moduł planistyczny oraz efektywność;
  • przygotowuje rekomendacje w zakresie wdrożenia nowych rozwiązań, standardów i dobrych praktyk w obszarze kontrolingu finansowego w Zakładzie, przygotowuje materiały szkoleniowe i prowadzi szkolenia dotyczące jednolitego przebiegu procesu planowania finansowego Zakładu;
  • opiniuje projekty wewnętrznych aktów prawnych pod kątem oszacowania przez komórki projektujące skutków finansowych związanych z wprowadzeniem wewnętrznych aktów prawnych, w szczególności co do rodzaju, wielkości, źródeł pokrycia oraz czasu wystąpienia skutków finansowych;
  • zapewnia bieżące zasilanie aktualnymi danymi modułu planistycznego oraz utrzymuje aktualność danych planistycznych na serwerze wspólnym, współpracuje w opracowaniu założeń do modyfikacji systemu informatycznego w zakresie planowania finansowego Zakładu oraz uczestniczy we wdrożeniu tych zmian i nowych funkcjonalności systemu;
  • uczestniczy w uzgodnieniach założeń do projektów aktów legislacyjnych w zakresie szacowania wysokości prowizji od zadań zleconych Zakładowi do realizacji na podstawie założeń, danych i informacji przekazanych przez komórki organizacyjne Centrali wskazane do realizacji zadania oraz współpracujące przy realizacji zadania.
  • Wymagania

Wymagania Niezbędne

  • wykształcenie wyższe
  • minimum 2 lata doświadczenia w obszarze kontroling, budżetowanie, rachunkowość, ekonomia, analizy finansowe
  • minimum 2 lata stażu pracy

Mile Widziane

  • wykształcenie wyższe (kontroling, ekonomia, rachunkowość, finanse, zarządzanie, matematyka)
  • minimum 3 lata pracy związanej z kontrolingiem, planowaniem finansowym, rachunkowością
  • studia podyplomowe w obszarze rachunkowości, finansów, kontrolingu
  • umiejętność obsługi systemu SAP (w szczególności moduły finansowe i kontrolingowe)

Wymagania Dodatkowe

  • umiejętność obsługi pakietu MS Office, w tym programu MS Excel w stopniu zaawansowanym, Power Point i MS Word w stopniu średniozaawansowanym
  • orientacja na cel i jakość
  • umiejętność komunikacji i współpracy
  • terminowość i rzetelność
  • odpowiedzialność
  • elastyczność
  • umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach
  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • umiejętność podejmowania decyzji
  • umiejętność pracy pod presją czasu

Wymagane Dokumenty

  • CV
  • list motywacyjny
  • skany dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • skan świadectw pracy dokumentujących wymagany staż pracy lub zaświadczenie o zatrudnieniu zawierające okres zatrudnienia, w przypadku pozostawania w stosunku pracy
  • skan dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe

Dokumenty należy przesyłać poprzez formularz aplikacyjny 'Aplikuj', znajdujący się na dole oferty.

Dodatkowe Informacje

  • proces rekrutacji obejmować będzie rozmowę kwalifikacyjną (przeprowadzoną w siedzibie Centrali ZUS lub w formie zdalnej przez komunikator internetowy - wywiad on-line)
  • skontaktujemy się tylko z kandydatami spełniającymi wymagania formalne
  • oferty niekompletne, niepodpisane oraz bez wymaganych i podpisanych oświadczeń nie będą rozpatrywane
  • oferty przesłane po terminie nie będą rozpatrywane
  • Termin, do którego należy składać dokumenty
  • Oferujemy

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • bogaty pakiet świadczeń socjalnych
  • system premiowy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest pracodawcą przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Stwarza pracownikom optymalne środowisko pracy, uwzględniając ich potrzeby. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy i jego wyposażenia do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wyposażenie Stanowiska Pracy

  • sprzęt komputerowy,
  • sprzęt biurowy.

Warunki Wykonywania Pracy

  • spełniają warunki określone wymogami bhp i ppoż.,
  • polegają na obsłudze komputera powyżej 4 godzin na dobę,
  • budynek 3-piętrowy z windą oraz pomieszczeniami sanitarnymi dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych na 3 piętrze,
  • miejsce pracy dostosowane do osób poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego,
  • wejście do budynku jest zorganizowane z poziomu chodnika,
  • drzwi przy wejściu do budynku otwierają się automatycznie, natomiast drzwi do budynku, w którym zlokalizowane jest stanowisko pracy nie otwierają się automatycznie,
  • w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do budynku znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Lista Kandydatów Spełniających Wymagania Formalne

Magdalena Andrzejewska, Warszawa

Iwona Bilnik, Żyrardów

Joanna Adamczyk, Łubna

Piotr Jabłoński, Warszawa

Wyniki Rekrutacji

Pani Iwona Bilnik jest pracownikiem z ponad dwudziestoletnim stażem na stanowiskach eksperckich działów kontrolingu w dużych przedsiębiorstwach. Pracowała przy przygotowaniu budżetów rocznych i wieloletnich w

powiązaniu ze strategią, przygotowywaniem prognoz finansowych, opracowaniem zaawansowanych raportów przychodowych, kosztowych i inwestycyjnych. Specjalizuje się w przygotowaniu budżetów inwestycyjnych IT oraz rozliczaniu i raportowania z realizacji inwestycji IT. Posiada solidny warsztat analityczny, posługuje się wieloma narzędziami analizy danych.