Stanowisko ds. monitorowania i eksploatacji systemów bezpieczeństwa

1 month ago

Philippine, Philippines ZUS Remote Work Freelance Full time
  • Nazwa jednostki organizacyjnej

    Centrala ZUS

    • Nazwa komórki organizacyjnej

      Departament Cyberbezpieczeństwa

      • Miejsce pracy

        Centrala Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

        • Adres miejsca pracy

          Szamocka 3/5, 01-748, Warszawa

          • Województwo

            mazowieckie

            • Nazwa stanowiska pracy wg. regulaminu organizacyjnego

              Stanowisko ds. monitorowania i eksploatacji systemów bezpieczeństwa -po terminie

              • Zadania

                Termin aplikowania upłynął 22.11.2023 r.

                Jeśli jesteś osobą elastyczną, nastawioną na rozwój i współpracę, potrafisz rozwiązywać problemy i czerpiesz satysfakcję z tego, że potrafisz osiągnąć cel i radzisz sobie w trudnych sytuacjach, to szukamy właśnie Ciebie

                Jesteśmy jedną z największych instytucji i pracodawców w Polsce Połączmy siły Możesz nas wesprzeć swoją wiedzą i kompetencjami, a my pomożemy Ci w rozwoju. Uzyskasz szeroką wiedzę w obszarze najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych pracując w ramach jednego z największych tego typu systemów na świecie. Ponadto zagwarantujemy Ci stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, w ramach którego będziesz mógł współpracować z doświadczonymi fachowcami, zyskać oprócz wynagrodzenia premię kwartalną, możliwość pracy, w przyjaznej atmosferze, w elastycznym czasie pracy i/lub hybrydowo, oraz bogaty pakiet świadczeń socjalnych, dopłatę do studiów i dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i grupowe.

                Cel istnienia stanowiska: Zapewnia monitorowanie funkcjonujących systemów cyberbezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego Zakładu oraz eksploatację jego komponentów

                Zadania

              • obsługę incydentów oraz ich raportowanie w zakresie 1 linii Security Operations Center (SOC)
            • monitorowanie działań użytkowników w systemach informatycznych i wykrywanie naruszeń dot. bezpieczeństwa IT
          • współpracę z dedykowanymi pracownikami w ZUS w zakresie analizy i rozwiązywania zgłoszeń,
        • koordynowanie działania związanego z kontrolą podatności systemów teleinformatycznych,

          w szczególności z implementacją zaleceń pokontrolnych

        • analizę zdarzeń w systemach bezpieczeństwa (np. SIEM, EDR, FW, AV, SOAR, Web PROXY, SMG)
      • analizę informacji z systemów wspomagających threat intelligence
    • opracowywanie analiz z raportów dotyczących zdarzeń oraz incydentów z zakresu bezpieczeństwa IT wraz z rekomendacjami działań naprawczych
  • Wymagania

    Wymagania Niezbędne

  • średnie
rozpoczęte studia o profilu informatycznym lub cyberbezpieczeństwaposiadanie poświadczenia bezpieczeństwa informacji do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli poufne lub złożenie oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się procedurze przeprowadzenia zwykłego postępowania sprawdzającego mającego na celu nadanie takich uprawnień

Mile Widziane

znajomość zagadnień bezpieczeństwa ITznajomość języka angielskiegominimum 1 rok pracy związanej z administrowaniem lub utrzymaniem bezpieczeństwa systemów teleinformatycznychznajomość norm i przepisów prawa z obszaru ochrony bezpieczeństwa informacji

Wymagania Dodatkowe

umiejętność obsługi pakietu MS Officekompetencje: orientacja na cel, orientacja na jakość, komunikacja, współpraca, elastyczność, nastawienie na rozwój, negocjowanie i wywieranie wpływu, podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów, innowacyjność, umiejętność jednoczesnej pracy nad wieloma projektami i zadaniami, umiejętności analityczne

Wymagane Dokumenty

CVlist motywacyjnyskany dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenieskan poświadczenia bezpieczeństwa informacji do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli poufne lub złożenie oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się procedurze przeprowadzenia zwykłego postępowania sprawdzającego mającego na celu nadanie takich uprawnień